![](/nyheter/for-bodo-glimt-fk-haugesund%202019/_/image/324e0950-c70a-48f7-8dca-c4a93f8d9ba3:39b0a63917084e87a9cdf4a29cfe28756fc6dea2/wide-1600-900/F%C3%B8r%20BG.jpg)
Før Bodø/Glimt - FK Haugesund
Tilbake til Eliteserie-hverdagen.
Hjemreise fredag. Kort økt lørdag. Ny flyreise og kamp søndag. Det er muligens ikke optimal oppladning, men samtidig en rutine FK Haugesund fikk god erfaring med i sommermånedene da torsdagskamper i Europa League ble avløst av Eliteserie-oppgjør tre dager senere.
Til oppgjøret mot Bodø/Glimt på Aspmyra søndag kveld børster vi derfor støv av det samme opplegget.
Hjemmelaget har vist fryktinngytende sterk form gjennom hele sesongen, spesielt på hjemmebane i Bodø og ligger før kveldens kamp som nummer to i Eliteserien. Bodø/Glimt står med kun et tap foran eget publikum denne sesongen har virkelig los på andreplassen i årets Eliteserie.
Christian Grindheim & Co kommer senest fra 2-2 hjemme mot Strømsgodset i forrige serierunde, avanserte til cupfinalen i midtuken og ligger som nummer åtte på tabellen. Med utsikter til å klatre et par plasser på tabellen dersom man virkelig kommer i dytten i serieinnspurten.
Historikk
Forrige sesong tok FK Haugesund seks av seks mulige poeng mot de gulkledde fra nord etter en overbevisende 3-0 seier på Aspmyra i tredje serierunde og siden 1-0 hjemme i sildabyen på høsten.
Tilbake i mai spilte lagene 1-1 på Haugesund Stadion i et oppgjør der FK Haugesund kjempet seg tilbake fra 0-1 med kun 10 mann etter at Torbjørn Kallevåg fikk se det røde kortet relativt tidlig i oppgjøret.
Ser man på sesongene etter returen til Eliteserien i 2010 har lagene møttes ni ganger i seriespillet. FK Haugesund har vunnet fem av kampene, mens Bodø/Glimt står med tre seire. En kamp har endt uavgjort. Totalt står FK Haugesund med tre seire i serien på Aspmyra etter returen til Eliteserien i 2010.
![Cup](/nyheter/for-bodo-glimt-fk-haugesund%202019/_/image/c6d7da61-f7b6-40bd-ae77-7a1b76470b5c:f577d9d4acf64ee954d92c6d82fd412146ecd311/width-768/Cup.jpg)
Skader og suspensjoner
Ben Karamoko, Dennis Horneland, Stian Ringstad, Fredrik Pallesen Knudsen, Alexander Stølås og Ibrahima Wadji spiller ikke søndagens oppgjør i Bodø.
Hos vertene soner Patrick Berg karantene, mens Ole Amund Sveen er skadet. Spørsmålstegn også ved midtstopper Marius Lode.
Eliteserierunden
Strømsgodset og Rosenborg spilte 3-3 på fredag, mens Molde og Kristoffer Haraldseid langt på vei sikret seriemesterskapet da de slo Kristiansund 2-0 lørdag kveld. Det innebærer at følgende oppgjør utgjør resten av serierunden denne helgen i tillegg til "slaget på Aspmyra".
Sarpsborg 08 - Tromsø
Ranheim - Stabæk
Viking - Lillestrøm
Vålerenga - Brann
og
Odd - Mjøndalen.
Alle oppgjør spilles søndag, med unntak av kampen i Skien som først spilles mandag kveld.
Oppgjøret på Aspmyra mellom Bodø/Glimt og FK Haugesund har avspark klokken 18.00.